تفاوت san certificate و wildcard certificate

جدول سرفصل محتوا تفاوت san certificate و wildcard certificate

شرکت پردیس پارس ارائه دهنده خدمات شبکه، راه اندازی شبکه، پشتیبانی شبکه، سرویس‌های مایکروسافت و خدمات اکتیو دایرکتوری می‌باشد. همچنین ما برای راهکارهای مجازی سازی دسکتاپ، مجازی سازی سرور و مجازی سازی نرم افزار به شما مشاوره می‌دهیم و برای شما اجرا خواهیم کرد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد گواهینامه‌هایی که برای محافظت از زیردامنه‌های نامحدود مورد نیاز است صحبت کنیم؛ به تفصیل هرکدام را بررسی کرده و از مزایای هرکدام شما را آگاه خواهیم کرد.

گواهینامه Wildcard:

یک Wildcard به شما اجازه می دهد تا برای Sub Domainهای نامحدود خود یک گواهینامه امنیتی صادر کرده و از آنها محافظت نمایید. برای مثال شما می‌توانید یک گواهینامه Wildcard برای دامین pardispars.com  تهیه کرده و این گواهینامه را برای تمام Sub Domain های آن اعمال نمایید.

برای مثال این گواهینامه به Mail.pardispars.com  و news.pardispars.com و … اعمال می گردد. این Wildcard  اشاره میکند به گواهینامه ای که برای دامین اصلی مقرر گردیده است. و به طور خلاصه می توان گفت وقتی شما یک گواهینامه همراه با Wildcard تهیه می نمایید یعنی تمام Sub Domain های آن دامنه را نیز شامل این گواهینامه می نمایید. *.Pardispars.com 

  گواهینامه (SAN (Subject Alternative Names

یک SAN به شما اجازه خواهد داد تا چندین دامنه Domain توسط یک گواهینامه محافظت شود.برای مثال شما می توانید یک گواهینامه SAN برای دامنه PardisPars.com اختیار نمایید و سپس از دامین های PaidsPars.org و PardisPars.net و … و حتی دامنه test.com  محافظت نمایید.بر اساس نام تجاری خاص و گواهینامه ی صادر شده SAN Certificate شامل خواهد شد از 1 یا 4 دامنه ی اضافه شده ارزش SAN اضافه شده معمولا با احتساب دامنه اصلی بین 5 تا 25 دامنه می باشد.در اکثر مواقع گواهینامه SAN قابل تغییر بوده و شما فقط کافی است تغییرات را اعمال نمایید تا گواهینامه ی صادر شده را آزاد نمایید.

Wildcard انتخاب کنیم یا SAN :

گواهینامه Wildcard برای محافظت از چندین Subdomain روی یک دامنه اصلی عالی می باشد. در موارد زیادی گواهینامه Wildcard مورد نیاز است.این گواهینامه به شما اجازه می دهد برای Subdomain های نامحدود آنها را تعریف نمایید.شما یک Wildcard Certificate برای یک دامنه خریداری می کنید و برای بی نهایت Sub Domain  گواهینامه تعریف می نمایید.

حال اگر نیاز شما طوری تعریف شده باشد تا از چندین دامنه اصلی Domain با یک گواهینامه محافظت نمایید SAN می تواند بهترین انتخاب شما باشد. محافظت از یک دامین جایگزین با یک وب سایت مشابه بهترین مثالی است که می توانیم ارائه دهیم.

گواهینامه SAN همانند Wildcard یک راه عالی است تا در زمینه کاهش هزینه و مدیریت بهتر گواهینامه های صادر شده اقدام نماییم.

مزایای Wildcard و SAN:

1-     مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی، انعطاف پذیری بیشتر نسبت به SSL های قدیمی

2-     امنیت چندین دامنه و زیردامنه با یک گواهینامه

3-     راحتی نصب و مدیریت و توسعه

مزایای Wildcard :

1-      بهترین انتخاب برای استفاده در محیطی که فقط یک دامنه وجود دارد.

2-      مدیریت ساده و آسان

3-      بهترین انتخاب برای سازمان های در حال رشد

4-      محافظت از یک دامنه و چند زیردامنه

مزایای SAN :

1-      تهیه یک گواهینامه برای یک سرور و چند نام مشترک

2-      نیازمند به اعتبار بیشتر برای توسعه

3-      اعمال یک گواهینامه به چندین دامین اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *