خدمات راه اندازی ایمیل سرور

خدمات راه اندازی ایمیل سرور

خدمات ایمیل سرور به عنوان یکی از ضروریات سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ محسوب می‌شود و تیم فنی پردیس پارس آمادگی دارد سازمان شما را مجهز به این سرویس نماید. امروزه بخش گسترده‌ای از ارتباطات شخصی و به خصوص سازمانی از طریق ارسال و دریافت ایمیل انجام می‌شود. کمپانی مایکروسافت نیز باتوجه به این مهم و با رویکردی کاملاً حرفه‌ای و نگاهی سازمانی، در سال 1996 محصولی بی‌نظیر به نام Microsoft Exchange Server 4.0 را ارائه کرد و پی‌درپی در حال بروزرسانی و ارائه نسخه‌هایی با کارآیی بهتر و امکانات به‌روزتر بوده است که نهایتاً در اکتبر 2015 نسخه 2016 این محصول پرقدرت معرفی و روانه بازار شد.

داشتن ایمیل سرور داخلی از ضروریات شبکه‌های کامپیوتری است. شبکه‌هایی که تبادل ایمیلی متوسط و بالا دارند نیازمند داشتن ایمیل سرور داخلی هستند. با توجه به امکانات فوق‌العاده ایمیل سرور و تنوع زیاد نرم‌افزارهای ایمیل سرور و نیاز مبرم شرکت‌ها و سازمان‌ها، می‌توان گفت نبود ایمیل سرور داخلی ضعف محسوب می‌شود.

از ایمیل سرورهای معروف و محبوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمیل سرور کمپانی مایکروسافت با نام Microsoft Exchange Server: که به تازگی نسخه 2016 را در اختیار کاربران قرار داده است.
 • ایمیل سرور کمپانی Alt-N با نام MDaemon: که به تازگی نسخه 15 را منتشر نموده است.
 • ایمیل سرور کمپانی Kerio با نام Kerio Connect: که نسخه 8.5 آن موجود می‌باشد.
 • ایمیل سرور لینوکسی Axigen محصول کمپانی Axigen .

مزایای راه اندازی ایمیل سرور

کنترل بیشتر بر امنیت

کنترل بیشتر بر امنیت

سفارشی‌سازی

سفارشی‌سازی

با راه‌اندازی سرور ایمیل می‌توانید ایمیل‌های خود را بر اساس نیازهای خاص سازمانی خود سفارشی‌سازی کنید. می‌توانید قالب‌های ایمیل، قوانین فیلترینگ، و تنظیمات دیگر را به دلخواه تغییر دهید.

کنترل کامل بر داده‌های ایمیل

کنترل کامل بر داده‌های ایمیل

با راه‌اندازی سرور ایمیل  شما کنترل کاملی بر داده‌های ایمیل خود دارید، از جمله محتوا، فرستنده و گیرنده، و پیوست‌ها. این امر به شما امکان می‌دهد تا استانداردهای امنیتی خود را اجرا کرده و حریم خصوصی اطلاعات خود را تضمین کنید.

هزینه کمتر

هزینه کمتر

در بلندمدت، راه‌اندازی یک سرور ایمیل ممکن است به شما کمک کند تا هزینه‌های خود را کاهش دهید. با اجرای یک سرور ایمیل داخلی، شما نیازی به پرداخت هزینه‌های مربوط به سرویس‌های ایمیل خارجی ندارید و می‌توانید بر اساس نیازهای خود، منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را انتخاب کنید.

کنترل بیشتر بر عملکرد و قابلیت‌ها

کنترل بیشتر بر عملکرد و قابلیت‌ها

با داشتن سرور ایمیل داخلی، شما کنترل کاملی بر عملکرد و قابلیت‌های سیستم خود دارید. می‌توانید از ابزارها و ویژگی‌هایی که بهترین تطبیق با نیازهای سازمانی شما را فراهم می‌کنند، استفاده کنید.

پیشرفت در مدیریت و کنترل کاربران

پیشرفت در مدیریت و کنترل کاربران

با داشتن یک سرور ایمیل داخلی، می‌توانید به راحتی مدیریت و کنترل کاربران و دسترسی‌های آن‌ها را به ایمیل‌ها اعمال کنید. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا به صورت دقیق‌تر و کارآمدتری کنترل کنید که کدام کاربران به کدام داده‌ها دسترسی دارند.

راه حل های کلیدی

تفاوت ایمیل سازمانی با ایمیل شخصی

 1. دامنه:

  • ایمیل سازمانی: معمولاً بر اساس دامنه سازمانی است که با نام سازمان مشخص می‌شود، مانند name@company.com.
  • ایمیل شخصی: از سرویس‌های ایمیل عمومی مانند Gmail یا Yahoo استفاده می‌کند و دارای یک آدرس شخصی است مانند name@gmail.com یا name@yahoo.com.
 2. مدیریت توسط سازمان:

  • ایمیل سازمانی: توسط سازمان مدیریت و پشتیبانی می‌شود.
  • ایمیل شخصی: به عهده فردی است که از آن استفاده می‌کند و مسئولیت مدیریت و پشتیبانی آن به عهده او است.
 3. سطح امنیت:

  • ایمیل سازمانی: دارای سطح امنیت بالاتری است و از ابزارها و روش‌های امنیتی پیشرفته‌تری مانند رمزنگاری، فیلترینگ ایمیل و حفاظت از نفوذ استفاده می‌کند.
  • ایمیل شخصی: سطح امنیت معمولاً بر عهده خود فرد است و ممکن است از ابزارهای امنیتی کمتری استفاده کند.
 4. استفاده در محیط کاری:

  • ایمیل سازمانی: برای ارتباطات مربوط به کاربران درون سازمانی و با مشتریان و همکاران بیرونی استفاده می‌شود و معمولاً مربوط به امور حرفه‌ای و کاری است.
  • ایمیل شخصی: برای ارتباطات شخصی و غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. کنترل محتوا:

  • ایمیل سازمانی: سازمان قابلیت کنترل و مدیریت محتوای ایمیل‌های ارسالی و دریافتی را دارد.
  • ایمیل شخصی: این کنترل بر عهده فرد است.

به طور کلی، ایمیل سازمانی برای محیط‌های کاری و حرفه‌ای استفاده می‌شود و دارای سطح امنیت و کنترل بیشتری است، در حالی که ایمیل شخصی بیشتر برای موارد شخصی و غیرحرفه‌ای استفاده می‌شود و کنترل بیشتری بر عهده فرد است.

بهبود امنیت شبکه‌ها

با راه‌اندازی شبکه، می‌توانید سطوح دسترسی مختلفی را برای کاربران تعریف کنید و از داده‌های حساس در برابر دسترسی‌های غیرمجاز محافظت کنید. این امر به ویژه برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که با داده‌های حساس کار می‌کنند، اهمیت دارد.

بخشی از مزایای نصب و راه اندازی ایمیل سرور داخلی به شرح زیر می باشد:

تیم فنی پردیس پارس به عنوان مجری راه اندازی و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری، دوره های آکادمیک مربوط به ایمیل سرورهای پرقدرت را گذرانده و با تجربه راه اندازی و پشتیبانی انواع ایمیل سرورها، آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می‌باشد.

 • مدیریت متمرکز ایمیل سرور داخلی تحت یک یا چند سرور
 • امکان کنترل کلیه ایمیل‌های ورودی و خروجی
 • امکان تهیه پشتیبان به صورت متمرکز از سرور یا سرورها
 • امکان ایجاد نامحدود ایمیل آدرس
 • امکان انواع اتصال به ایمیل سرور از طریق اینترنت
 • امکان نظارت نامحسوس بر کلیه ایمیل‌های ورودی و خروجی
 • امکان اتصال چند دامین مختلف به یک ایمیل سرور
 • امکان راه اندازی ایمیل سرور در شبکه‌های دارای چند شعبه مختلف
 • امکان تهیه آرشیو از ایمیل‌های قدیمی
 • امکان جلوگیری از ارسال ایمیل‌های اسپم یا تبلیغاتی

همان‌طور که تمامی محصولات کمپانی مایکروسافت شاهکاری در شبکه محسوب می‌شوند، در این مورد نیز از همان آغاز با ارائه نسخه‌های جدیدتر امکانات فوق‌العاده‌ای به ایمیل سرور خود اضافه کرده است. در نسخه 2016، روی امکانات اتصال ایمیل سرور به اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها بیشتر کار شده است و همچنین میزان یکپارچگی آن با سایر محصولات نظیر SharePoint، Microsoft Lync و سایر محصولات بیشتر شده است.

بخشی از امکانات ایمیل سرور مایکروسافت به شرح زیر می باشد

 •  پشتیبانی از نسخه Edge جهت قرارگیری در محیط DMZ برای ایجاد حداکثر امنیت در ایمیل‌های دریافتی
 •  امکان ایجاد Moderation جهت اخذ تاییدیه از مدیران در حین ارسال و دریافت ایمیل برای کاربران
 • پشتیبانی از آنتی اسپم قوی جهت جلوگیری از ورود اسپم و ایمیل‌های آلوده به داخل شبکه
 •  امکان (Outlook Web Access (OWA جهت دسترسی به ایمیل سرور از طریق وب برای کاربران مجاز
 •  امکان فوق العاده Outlook AnyWhere جهت اتصال به ایمیل سرور از طریق پروتکل Outlook RPC
 • پشتیبانی از پروتکل های POP3, IMAP جهت اتصال به ایمیل سرور از طریق اینترنت برای کاربران مجاز
 • امکان اتصال به Microsoft Lync جهت دریافت Voice Mail و ارسال از طریق ایمیل
 • امکان ایجاد نامحدود ایمیل آدرس
 • همخوانی کامل با اکتیودایرکتوری مایکروسافت
 • امکان اتصال چندین دامین مختلف به یک ایمیل سرور
 • امکان ایجاد دیتابیس های متفاوت با سیاست‌های متفاوت
 • امکان توسعه ایمیل سرور در شبکه‌های بزرگ تا شانزده سرور
 • امکان تعریف انواع Policy ها در مورد ایمیل‌های ارسالی و دریافتی
 • امکان نصب نسخه Additional در شبکه‌های بزرگ دارای چند شعبه
 • حداکثر همخوانی با شبکه‌های مایکروسافتی، ویندوز و نرم افزار Outlook

ارتقاء و آپگرید ایمیل سرور از نسخه های قدیمی EXCHANGE SERVER به نسخه های جدید

در بسیاری از موارد، از قبل روی شبکه‌های کامپیوتری یکی از نسخه‌های Exchange Server نصب شده است. در این موارد، تیم فنی پردیس پارس توانایی ارتقاء ایمیل سرور به نسخه جدید که در حال حاضر Exchange Server 2016 CU3 است، دارد.

پروسه آپگرید Exchange Server نسبت به نصب اولیه کمی پیچیده‌تر است. ابتدا یک Exchange Server جدید نصب خواهد شد، ایمیل باکس‌ها از نسخه قدیم به نسخه جدید منتقل می‌شوند و سپس نسخه قدیم حذف می‌شود.

تیم فنی پردیس پارس چندین پروژه آپگرید Exchange Server از نسخه‌های قدیمی به نسخه‌های جدید برای مشتریان عزیز انجام داده و تجربیات لازم در زمینه آپگرید Exchange Server را دارد.


مهاجرت از سایر ایمیل سرورها به EXCHANGE SERVER

راهکار مستقیمی برای مهاجرت از سایر ایمیل سرورها به Exchange Server وجود ندارد، اما در صورت امکان خروجی گرفتن به صورت PST از ایمیل سرورهای موجود، امکان Import در Exchange Server وجود دارد. تیم فنی پردیس پارس آماده ارائه خدمات مربوط به مهاجرت از ایمیل سرورهای دیگر به Exchange Server به مشتریان عزیز می‌باشد. تیم فنی پردیس پارس دوره‌های آکادمیک مربوط به این ایمیل سرور پرقدرت را گذرانده و با تجربه چندین ساله خود آماده ارائه خدمات راه‌اندازی ایمیل سرور در شبکه‌های شما است.

سوالات متداول خدمات راه اندازی ایمیل سرور

سوالات پر تکرار مربوط به خدمات راه اندازی شبکه

چه مواردی را باید برای راه‌اندازی یک سرور ایمیل در نظر بگیرم؟

برای راه‌اندازی یک سرور ایمیل، باید نیازهای خود را ارزیابی کرده و مواردی از جمله نرم‌افزار سرور، سخت‌افزار، امنیت، مدیریت کاربران، پشتیبانی و غیره را در نظر بگیرید.

خدمات ما

سایر خدمات پردیس پارس

راه اندازی شبکه

ما به دقت به نیازهای شما گوش سپرده و با تکیه بر تجربه و دانش تخصصی، به شما کمک می‌کنیم تا شبکه‌ی کامپیوتری مطلوب خود را ایجاد کرده و به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. با تیمی متخصص و متعهد، از مراحل اولیه‌ی برنامه‌ریزی و طراحی تا اجرا و پشتیبانی، ما همراه شما خواهیم بود. اعتماد به ما، انتخابی است که هیچگاه پشیمان نخواهید شد. به ما اعتماد کنید، تا در دنیای پیچیده‌ی فناوری، به شما آرامش و اطمینان بیشتری بخشیم.

پشتیبانی شبکه

به‌عنوان همراهی مداوم برای شبکه‌های کامپیوتری شما حضور داریم. با تکیه بر تجربه و تخصص بالای تیم فنی ما، اطمینان حاصل می‌کنیم که شبکه‌ی شما به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهد. از مشاوره‌ی فنی تا رفع اشکالات، ما همیشه در کنار شما خواهیم بود. با پشتیبانی پردیس پارس، مطمئن باشید که هیچگاه در مسیر فناوری تنها نخواهید بود. با ما همراه شوید تا تجربه‌ی استثنایی پشتیبانی را تجربه کنید.

راه اندازی Voip

در پردیس پارس، با تمرکز بر ارائه‌ی راه حل‌هایی پیشرفته و قابل اعتماد در زمینه‌ی ویپ، به شما کمک می‌کنیم تا ارتباطات شبکه‌ی خود را به سطح جدیدی از کارآیی و کیفیت برسانید. با تیمی متخصص و متعهد، از مراحل طراحی و اجرا تا بهره‌مندی کامل از سیستم، ما همراه شما خواهیم بود. اعتماد به ما، انتخابی است که به شما آرامش و اطمینان بیشتری در مدیریت شبکه می‌دهد. به ما اعتماد کنید، تا با همکاری، بهترین ویپ برای شما را فراهم کنیم و تجربه‌ی استثنایی شبکه را برای شما فراهم آوریم.

مانیتورینگ شبکه

ما در پردیس پارس با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و تیمی مجرب، به شما امکان می‌دهیم تا شبکه‌ی خود را به دقت مانیتور کنید و از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. با رویکردی جامع و شخصی‌سازی شده، خدمات مانیتورینگ ما برای شما فراتر از انتظارات خواهد بود. همراهی ما در دستیابی به عملکرد بهینه شبکه و جلوگیری از احتمال خرابی‌ها، یکی از مهم‌ترین مزایایی است که پردیس پارس برای شما فراهم می‌کند. با ما همراه شوید تا با اطمینان، بهترین مانیتورینگ برای شبکه خود را داشته باشید و همواره در ارتباط باشید با عملکرد شبکه خود.

مجازی سازی

خدمات مجازی سازی ، درگیری شما با یک تجربه جدید از مدیریت شبکه خواهد بود. ما در پردیس پارس به‌عنوان ارائه‌دهنده‌ی راه حل‌های پیشرفته و قابل اعتماد در زمینه مجازی‌سازی، با تکیه بر فناوری‌های مدرن و تجربه‌ی گسترده، به شما کمک می‌کنیم تا شبکه کامپیوتری خود را به یک بستر پویا و قابل تنظیم تبدیل کنید. از ایجاد محیط‌های مجازی اختصاصی و امن تا مدیریت انعطاف‌پذیری منابع، ما در پردیس پارس، به شما ابزارها و راهکارهای لازم را فراهم می‌کنیم تا به بهترین شکل از مزایای مجازی‌سازی بهره‌مند شوید. با ما همراه شوید تا در دنیای مجازی‌سازی، به راحتی و با اطمینان، منابع شبکه خود را به بهره‌وری بیشتری دست یابید.

سرور ایمیل

در پردیس پارس، با توجه به اهمیت ایمیل به عنوان یکی از ابزارهای ارتباطی اساسی در سازمان‌ها، با استفاده از فناوری‌های مدرن و با تیمی مجرب و متعهد، به شما کمک می‌کنیم تا سرور ایمیل مطلوب خود را راه اندازی کرده و به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرید. از مشاوره و طراحی تا اجرا و پشتیبانی، ما همراه شما خواهیم بود تا اطمینان حاصل شود که سرور ایمیل شما به طور مداوم و با عملکرد بالا فعالیت می‌کند. با ما همراه شوید تا در دنیای ارتباطات ایمیل، بهترین راه حل برای سازمان خود را پیدا کنید و از این ابزار برای بهبود ارتباطات و عملکرد سازمانی بهره‌مند شوید.