تلفن تماس 02188327832

شبکه‌ای به وسعت اعتبار شما

خدمات شبکه

بخشی از خدمات اجرایی پردیس پارس مربوط به راه اندازی اولیه شبکه و زیر ساخت شبکه می باشد که در قسمت مربوطه توضیحات لازم داده شده است. بخش اصلی خدمات شبکه مربوط به مراحل پس از ایجاد یا اصلاح بستر فیزیکی شبکه یا در واقع زیرساخت می باشد. در واقع پس از بررسی، ایجاد و یا ارتقاء بستر فیزیکی شبکه نوبت به خدمات اکتیو شبکه می رسد که در این قسمت توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود.

مجازی سازی

به جای افزایش فیزیکی تعداد سرورها، تعداد ماشینهای مجازی را افزایش می دهیم، هرچقدر تعداد فیزیکی ماشین ها افزایش پیدا کند، علاوه بر افزایش هزینه های جاری نیاز به اتاق سرور با امکانات بیشتر و همچنین برقراری امنیت فیزیکی بیشتری خواهیم بود.

پشتیبانی شبکه

تیم فنی پردیس پارس تعهد می نماید نیاز کارفرما در زمینه پشتیبانی و خدمات شبکه را برآورده نماید. تمام درخواستهای کارفرما مبنی بر راه اندازی شبکه را بررسی و راه حل مناسب و منطقی ارائه نماید. مشتریان با سطح رضایت مطلوب آرمان ماست.

راه اندازی شبکه

از نگاه ما که مجری راه اندازی شبکه هستیم، خدمات راه اندازی شبکه شامل فرآیندهایی تعریف شده می باشد. در نظر گرفتن و بررسی دقیق تعداد شعب، ابعاد شبکه، تعداد واحدهای کاری و کاربران شبکه و در ادامه طراحی بستر مناسب شبکه با توجه به تجهیزات مناسب، بخشی از خدمات راه اندازی شبکه پردیس پارس است.

خدمات شبکه دارای ابعاد وسیعی می باشد که مهمترین و در واقع معمول‌ترین خدمات در منوهای این صفحه ذکر گردیده است. بخش مدیریتی شبکه که معمولا بر عهده سرویس‌های مایکروسافتی می‌باشد، سرویس‌های ویژه شبکه که تولید کننده‌های مختلفی دارند و بسته به نیاز از یکی آنها استفاده خواهد شد، سرویس‌های تکمیلی شبکه مانند راهکارهای بکاپ گیری، راهکارهای مانیتورینگ شبکه و سرویس‌های امنیتی مانند فایروال‌ها، بخش‌هایی از خدمات شبکه پردیس پارس می‌باشند.

تقسیم‌بندی شاخه‌های خدمات شبکه شرکت پردیس پارس

 • بررسی شرایط شبکه کامپیوتری و ارائه مشاوره

 • پشتیبانی از بستر شبکه راه اندازی شده

 • تامین و یا ارتقاء بستر شبکه

 • نصب و راه اندازی شبکه

شرکت پردیس پارس جهت تکمیل خدمات خود امکان تهیه و تامین تجهیزات لازم برای مشتریان عزیز را فراهم نموده است.

خدمات شبکه تحت پوشش شرکت پردیس پارس

در هر یک از مراحل کارشناسان مربوطه به صورت تخصصی اقدامات لازم را انجام داده و نتایج حاصله را به صورت مستند آماده و تکمیل نموده و در اختیار مدیران ارشد قرار می‌دهند. پس از ارائه درخواست اولیه از سمت مشتری ، بازدید اولیه توسط کارشناس فنی پردیس پارس انجام خواهد شد. ابتدا کلیه نیازهای کارفرما ثبت شده، سپس از بستر موجود شبکه اطلاعات لازم تهیه خواهد شد و یا در صورت فلت بودن شبکه یعنی اینکه تا آن لحظه هیچ اقدامی انجام نشده باشد، بررسی جهت نوع اجرا انجام خواهد شد. موارد مهم در این بازدید ابتدا نیاز کارفرما، سپس تجهیزات موجود می‌باشد. مواردی شامل نوع بستر ارتباطی مانند کابلی یا بیسیم، تعداد کاربران، میزان و نوع منابع موجود مانند انواع سرور، سوئیچ، روتر، Storage، فایروال، در صورت شعبه‌ای بودن شبکه، محل شعبات، نحوه ارتباط با شعب، بررسی مسائل امنیتی مانند بررسی نوع و چگونگی ارتباط از بیرون به داخل، فایروال، آنتی ویروس و سایر موارد جزو آنالیزهای اولیه می‌باشند. از تمامی این مراحل گزارشی توسط کارشناس پردیس پارس تهیه خواهد شد. این گزارش توسط مدیران ارشد بررسی شده و نتیجه در قالب یک طرح فنی به کارفرما ارائه خواهد شد. این طرح شامل بستر موجود، تجهیزات و سرویس‌های موجود، نیازهای کارفرما، تجهیزات و سرویس‌های مورد نیاز جهت رسیدن به نقطه دلخواه کارفرما و مناسب با استانداردهای شبکه، زمان انجام پروژه از ابتدا تا انتها می‌باشد. این طرح جهت بررسی به کارفرما ارائه می‌شود. موارد مورد نیاز به طرح اولیه اضافه و یا از آن حذف خواهد شد و نتیجه نهایی پس از اصلاحات در قالب یک پیش فاکتور اولیه به کارفرما ارائه خواهد شد.
بخشی از خدمات شبکه شرکت پردیس پارس به شرح زیر است
 • خدمات مجازی سازی سرورها مبتنی بر VMware ESXi
 • خدمات نصب و راه اندازی سرویسهای مایکروسافت
 • خدمات نصب و راه اندازی اکتیودایرکتوری، DNS، DHCP

خدمات نصب و راه اندازی فایل سرور

 • خدمات نصب و راه اندازی Certificate Authority
 • خدمات نصب و راه اندازی مایکروسافت ISA/TMG
 • خدمات نصب و راه اندازی Microsoft Exchange Server
 • خدمات نصب و راه اندازی فایروال‌های نرم افزاری و سخت افزاری مبتنی بر Kerio Control, FortiGate
 • خدمات راه اندازی VoIP مبتنی بر الستیکس و مایکروسافت لینک
 • خدمات نصب و راه اندازی بکاپ سرور مبتنی Symantec Backup Exec. Veeam Backup
 • خدمات نصب و راه اندازی نرم افزارهای مانیتورینگ در شبکه نظیر Solarwinds, OpManager

مراحل ارائه خدمات شبکه در پردیس پارس

تیم فنی پردیس پارس خدمات شبکه خود را در چند مرحله ارائه می‌نماید
 • ثبت درخواست

  دریافت اطلاعات تماس مشتری

  ثبت درخواست خدمات شبکه

  ارجاع به واحد فنی

 • پیش‌فاکتور اولیه

  بررسی شرایط بودجه مشتری

  آماده سازی طرح اولیه

  صدور پیش فاکتور خدمات شبکه

 • پیش فاکتور نهایی

  بررسی طرح اولیه

  اعمال تغییرات و تدوین طرح

  مشخص شدن بازه زمان اجرا

 • اجرای پروژه

  اجرای خدمات شبکه در بازه زمانی تعیین شده

  مستند‌سازی پروژه

  یک ماه پشتیبانی

پردیس پارس

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت شرکت توسعه ارتباطات پردیس پارس محفوظ است.
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.
سازمان فناوری اطلاعات ایران

پروانه فعالیت در حوزه خدمات فنی افتا
شماره پروانه: ITO-NAMA-TS-0310

logo-samandehi