قابلیت های امنیتی ویندوز 10

جدول سرفصل محتوا قابلیت های امنیتی ویندوز 10

این مقاله مربوط به کتاب Windows 10 Security می باشد که توسط مهندس اشکان پزشکی به فارسی ترجمه شده است و برای اولین بار در سایت شرکت پردیس پارس منتشر می شود. شرکت پردیس پارس مشاور و مجری خدمات تخصصی شبکه در زمینه های زیرساخت شبکه، مجازی سازی شبکه، راه اندازی ایمیل سرور، کانفیگ تجهیزات شبکه و پشتیبانی شبکه می باشد. امید است خدمات و مقالات این سایت پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد.

قابلیت های امنیتی ویندوز 10 | مقالات مهندس اشکان پزشکی

تغییرات و قابلیت های جدید ویندوز 10

در ویندوز 10 ما شاهد تغییرات شگرفی در تمام زمینه ها بالاخص مباحث امینتی هستیم تفکر و برنامه ریزی فوق العاده ای برای ساخت ویندوز 10 صرف شده است. تمام این انرژی در زمینه ایجاد اکوسیستمی امن برای شما ایجاد شده است. مایکروسافت زمان زیادی را در جهت گوش کردن به موراد مشتریان صرف کرده، ایجاد تنظیمات و تغییرات مثبت درسطح سیستم عامل در جهت رضایت کاربران صورت گرفته است.
استفاده از پارامترهای بیومتریک برای هویت سنجی استدلالی که برای استفاده از احراز هویت به صورت بیومتریک وجود دارد بر سه محور کلیدی قرار گرفته است. اولین و شاید مهم ترین بخش برای سنجش هویت افراد انجام آن به صورت بیومتریک است. ویژگی منحصر به فردی که امنیت را به صورت ایده آل برای شما عرض می کند.
در قسمت شناسایی صورت با ویندوز Hello، مایکروسافت یکی از پیشروترین کمپانی ها در این زمینه می باشد تا امنیت بی نظیری را به مصرف کنندگان هدیه دهد.
در قسمت Device Guard ما ترکیبی از قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری را مشاهده میکنیم که جهت پیکربندی ترکیبی بین سخت افزار و نرم افزار اتفاق می افتد. وقتی Device Guard پیکربندی شد دستگاه قفل شده و فقط برنامه های مورد اطمینان اجرا خواهند شد.
در بخشی از کتاب ما با مایکروسافت آژور آشنا می شویم و میبینم که این سرویس چگونه در حال نفوذ بوده و چه راهکارهایی در جهت محافظت از کاربران برای استفاده از این سرویس مایکروسافت به وجود آمده است.
راهکارهای سازمانی در جهت استفاده مجزا از برنامه ها به طوری که برنامه های مربوط به سازمان رمزنگاری شده و برنامه های شخصی بدون رمزنگاری باقی می مانند همچنین به محض خروج دائمی کاربر از سازمان تمام اطلاعات Wipe شده و عملا هیچ گونه اطلاعاتی مربوط به سازمان در کامپیوتر کارمندان باقی نمی ماند.
Windows BitLocker Drive Encryption یک قابلیت جدید امنیتی در جهت محافظت موثرتر ازدیتا می باشد. این کار بر اساس رمزگذاری قطعات کوچک دیتا که در volumeها ذخیره شده اند صورت می پذیرد.این قابلیت جدید در ویندوز 10 بسیار بهینه تر از قبل عمل کرده و امکانات جدیدی به آن اضافه شده است.

قابلیت جدید ویندوز 10

قابلیت جدید ویندوز 10 با نام EDP – Enterprise Data Protection -که توسط مایکروسافت ارائه شده است تجربه ی کاربری دلنشینی را برای ما به ارمغان آورده است. همزمان به شما کمک می نماید تا فعالیت های سازمانی خود را از فعالیت های شخصی کاملا تفکیک نمایید.EDP به سازمان ها کمک می نماید تا از برنامه ها و سرویس های خود در برابر سوء استفاده محافظت نمایند بدون اینکه از کاربر بخواهند تا تغییراتی را در سیستمی که با آن کار میکند اعمال نماید.
تا زمانی که کامپیوترها با قفل های نرم افزاری قدیمی کار میکنند هکرها در تلاش هستند تا از این قفل ها عبور نمایند. با ویندوز 10 مایکروسافت این معضل را به بهترین شکل ممکن مرتفع ساخت تا شما با استفاده از حداقل های سخت افزاری و نرم افزاری بیشترین امنیت را برای خود فراهم نمایید.
امیداورم این کتاب به اندازه کافی مورد توجه شما قرار بگیرد و از خواندن آن لذت ببرید.
اگر نقطه نظرات و اشکالات و ایرادات وارده در مورد این کتاب را با ایمیل Pezeshki@PardisPars.Com برای بنده ارسال بفرمایید قطعا موجبات خوشحالی اینجانب را فراهم خواهید ساخت. مسلما حمایت های شما سبب قوت قلب و ایجاد انگیزه در جهت نشر مطالب بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *