نحوه اضافه کردن درایور به ESXi

جدول سرفصل محتوا نحوه اضافه کردن درایور به ESXi

شرکت پردیس پارس فعال در زمینه راه اندازی شبکه های کامپیوتری و مجازی سازی شبکه، امنیت شبکه، پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، مجازی سازی دسکتاپ با حداقل هزینه، راه اندازی ایمیل سرورهای مختلف، راه اندازی مانیتورینگ و رصد شبکه ها و ایجاد ارتباط بین دفاتر در خدمت شما می باشد تا بهترین راهکارها را برای شما به ارمغان بیاورد. اینجانب اشکان پزشکی کارشناس ارشد شرکت پردیس پارس در زمینه مجازی سازی شبکه و مشکلات حاشیه ای آن مقاله ای برای شما تهیه نموده ام .

چگونه درایورها را به VMware ESXi 5.X اضافه کنیم؟

حاضر هستم شرط ببندم بارها اتفاق افتاده که نیاز دارید تا یک درایور را به ایمیج ESXi اضافه کنید. بیشتر ما برای یادگیری ESXi از فضای آزمایشگاهی استفاده می‌نماییم و جهت نصب ESXi بر روی کامپیوترهای قدیمی یا شخصی با مشکلات عدیده ای مواجه می‌شویم که یکی از آنها شناخته نشدن درایورهای کامپیوتر قدیمی توسط ESXi می‌باشد. همچنین اگر شما سخت افزارهای جدیدی دارید یا سرورهایی که برای کاربردهای خیلی معمولی ساخته شده‌اند کامپوننت‌هایی دارند که شناخته نمی‌شوند. در این پروسه‌ی عدم شناسایی معمول ترین کامپوننت ها شامل Network Adapterها و Storage controllerها می‌باشند. در طی روند نصب ESXi اولین بررسی مربوط به کارت شبکه شما می‌باشد اگر درایور توسط ESXi شناخته نشود با پیغام زیر مواجه می‌شوید و نصب ادامه پیدا نمی‌کند.

آموزش مجازی سازی شبکه، نحوه اضافه کردن درایور به ESXi، خدمات مجازی سازی شبکه

کلید حل مشکلات ما در برنامه ی ESXi Customizer است. برنامه‌ی سبک و کم حجم که دارای رابط گرافیکی بوده و شما به راحتی می‌توانید درایور مورد نظر خود را به ایمیج ESXi تزریق inject کنید. بهتر است بر هیجان ایجاد شده از سادگی کار فائق بیایید!! زیرا این پایان راه نیست و هنوز کارهای زیادی برای رسیدن به آرامش باید انجام بدهید.
شما نمی توانید از درایورهای رایج که درنسخه های ویندوزی وجود دارد استفاده نمایید. در این قسمت شما به فایل هایی با پسوند .vib و یا .tgz نیازمند هستید. اگر این فرمت‌ها پیدا شدند که کار تمام است در غیر این صورت باید به سراغ گوگلِ عزیز بروید و جستجو کنید و به وب سایت‌های فروشندگان این کامپونت ها مراجعه کنید و درایورهای خود را پیدا نمایید. اگر باز هم دستِ خالی ماندید اصلا نگران نباشید بالاخره یک‌نفر در کره خاکی درایوری برای کامپونت شما Compile کرده است! دنبال آن یک نفر باشید و دامنه جستجو را وسیع‌تر نمایید. اگر هیچ کدام از راه‌های بالا موثر نبود و شما باز هم به درب بسته خوردید امید را سرلوحه کار قرار داده و با خود تکرار کنید همیشه راهی هست!! به کمک برنامه ی ESXi Community Packaging Tools شما می‌توانید درایور موجود را Compiled نمایید.
حال وقت آن رسیده که برنامه ESXi Customizer را اجرا کنید. همان‌گونه که در عکس زیر مشاهده می‌نمایید قسمت اول شامل انتخاب فایل ISOی ESXi می‌باشد. در قسمت دوم باید درایوری را که در نظر دارید به ESXi اضافه نمایید انتخاب و در قسمت آخر آدرس محلی که قرار است بعد از اضافه شدن درایور به ISOی ESXi ذخیره شود را بدهید. حال کافی است دکمه RUN را بزنید.

آموزش مجازی سازی شبکه، نحوه اضافه کردن درایور به ESXi، خدمات مجازی سازی شبکه

اضافه شدن درایورها به ESXi در چند دقیقه رخ می دهد و پیغامی مبنی بر اتمام داستان برای شما نمایش داده می‌شود.


آموزش مجازی سازی شبکه، نحوه اضافه کردن درایور به ESXi، خدمات مجازی سازی شبکه
حال به مسیری که در مرحله قبلی انتخاب کردید بروید. باید نسخه ی دلخواه ESXi همراه با درایورهای شما به همراه به Log فایل موجود باشد. به راحتی می‌توانید فایل ISO را رایت کرده و اقدام به نصب ESXi نمایید.
برنامه ی ESXi Customizer بسیار خوب و دمِ دستی می‌باشد. تنها قسمت سخت قضیه پیدا کردن درایور می‌باشد که با راهکارهای بیان شده در این مقاله عملا مشکلی باقی نمی‌ماند. توصیه میکنم حتما این برنامه را امتحان نمایید.

ابزارهای مورد نیاز را می‌توانید از لینکهای زیر دانلود کنید:

http://s6.picofile.com/file/8222658300/ESXi_Customizer_v2_7_2.exe.html

http://s3.picofile.com/file/8222658350/ESXi_CPT_v2_3.exe.html

تگ: آموزش مجازی سازی شبکه، نحوه اضافه کردن درایور به ESXi، خدمات مجازی سازی شبکه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *