Mikrotik Cloud  Services3

خدمات میکروتیک

خدمات میکروتیک بخشی از خدمات اجرایی پردیس پارس است که مربوط به راه اندازی شبکه و زیر ساخت شبکه می باشد. MikroTik نام شرکتی در لتونی است که تجهیزات شبکه رایانه‌ای و مخابرات بی‌سیم تولید می‌کند.سیستم عامل مشترک در تمامی تجهیزات میکروتیک، امکان انواع ارتباط با Router OS مانند Winbox, Web Interface, SSH, FTP را فراهم می کند که از ویژگیهای بارز میکروتیک می باشد. برخی از انواع برقراری ارتباط بین شعب به صورت رادیویی، از طریق اینترنت، از طریق اینترانت و از طریق MPLS با بستر میکروتیک امکان پذیر می باشد.

خدمات میکروتیک

در راه اندازی شبکه‌های امروزی تجهیزات میکروتیک به علت قیمت مناسب و امکانات فراوانش جزو تجهیزات اصلی یک شبکه شده است. امکاناتی مانند روتینگ، کنترل پهنای باند اینترنت، اکانتینگ، وایرلس Indoor و Outdoor و بسیاری امکانات دیگر مانند پشتیبانی از انواع پروتکل‌های ارتباطی مانند PPTP, L2TP, SSPT, PPPoE و امکان اتصال به Radius و نکته مهم‌تر اینکه تمام این قابلیت‌ها در تمامی تجهیزات میکروتیک قابل استفاده می‌باشد.
کلیه خدمات میکروتیک شامل کانفیگ روترهای میکروتیک، خدمات راه اندازی رادیو میکروتیک، خدمات فایروال میکروتیک، کانفیگ Queue روتر میکروتیک، خدمات هات‌اسپات میکروتیک توسط تیم فنی پردیس پارس قابل ارائه می‌باشد.
سیستم عامل مشترک در تمامی تجهیزات میکروتیک، امکان انواع ارتباط با Router OS مانند Winbox, Web Interface, SSH, FTP از دیگر ویژگی‌های خوب میکروتیک می‌باشد.
میکروتیک دارای دوره‌های تخصصی مربوط به خود می‌باشد. دوره‌های میکروتیک از MTCNA که مباحث اولیه مربوط به راه‌اندازی انواع روترهای میکروتیک، تنظیمات وایرلس، تنظیمات NAT و Queue و موارد دیگر می‌باشد شروع می‌شود. دوره‌های دیگر میکروتیک به صورت تخصصی یک موضوع را کاملاً بیان می‌کند.
دوره MTCUME مربوط به User Manager میکروتیک می‌باشد. تمامی مباحث مربوط به کنترل کاربران شبکه از این طریق مدیریت می‌شود. این قابلیت میکروتیک برای شرکت‌های چند شعبه ای امکانات جالبی فراهم می‌کند به این صورت که تنها یک روتر به عنوان Radius Server کانفیگ می شود و بقیه روترها از سیاست هایی که در این روتر تعریف شده است استفاده می کنند.
دوره MTCTCE مربوط به فایروال، منگل و Queue در میکروتیک می باشد. در واقع به صورت تخصصی در مورد مسائل مربوط به پیاده سازی فایروال در میکروتیک بحث می شود، استفاده از منگل برای امور مربوط به قبل روتینگ کاملاً شرح داده می‌شود و از Queue به عنوان یک ابزار پر قدرت جهت کنترل پهنای باند اینترنت استفاده می شود. در این طوره تمامی مفاهیم QoS آموزش داده می شود.
دوره MTCWE مربوط به تنظیمات وایرلس میکروتیک می باشد. تنظیمات مربوط به امن کردن ارتباطات رادیویی، برقراری لینک های Point to Point و Point to Multi Point، بررسی پروتکل های خاص خود میکروتیک مانند Nstream، راه اندازی Mesh که یک قابلیت فوق العاده در وایرلس می باشد، تماماً در این دوره شرح داده می شود.
دوره های MTCRE و MTCINE دوره های تخصصی مربوط به روتینگ می باشد. شرح کامل پروتکل قدرتمند OSPF و BGP در این دوره ها آموزش داده می شود.
برخی کاربردهای میکروتیک در شبکه های کامپیوتری به شرح ذیل می باشد:
برقراری ارتباط بین شعب به صورت رادیویی، از طریق اینترنت، از طریق اینترانت و از طریق MPLS
راه اندازی V.P.N سرور جهت برقراری ارتباط کاربران بیرون از شرکت با شبکه داخلی شرکت
کنترل کامل پهنای باند اینترنت از طریق Queue، هات اسپات، وب پروکسی
راه اندازی شبکه وایرلس به صورت رومینگ یا Mesh که در این حالت یک دستگاه وقتی به اولین وایرلس کانکت شود دیگر قطعی در کل محیط شبکه نخواهد داشت. تعداد رادیوهای وایرلس هر تعداد می تواند باشد.
امکانات مربوط به Port Forwarding و Port Publishing 

 کلیه خدمات کانفیگ و راه اندازی میکروتیک توسط تیم فنی پردیس پارس به شرح ذیل قابل ارائه می باشد:
- راه اندازی و کانفیگ کامل انواع روترهای میکروتیک شامل روتر RB751, RB951, RB2011, RB1100, RB433, RB411
- خدمات راه اندازی و کانفیگ انواع تانل IPIP, EoIP, GRE, IP Sec در روترهای میکروتیک جهت ارتباط با شعب
- راه اندازی و کانفیگ هات اسپات میکروتیک جهت کنترل پهنای باند اینترنت، گزارش گیری از مصرف اینترنت، کنترل ترافیک مصرفی اینترنت، محدود کردن حجم و سرعت اینترنت کاربران
- خدمات راه اندازی و کانفیگ Load Balancing و Fail over برای چند اشتراک اینترنت از طریق یک روتر
- کانفیگ کامل فایروال میکروتیک جهت جلوگیری از ورود غیر مجاز به شبکه و محدود کردن دسترسی به روتر و شبکه از اینترنت
- راه اندازی و کانفیگ PPPoE Server در میکروتیک جهت ارائه اینترنت به کاربران داخل شبکه
- راه اندازی و کانفیگ Radius در میکروتیک جهت Authentication از Radius Server
- خدمات راه اندازی و کانفیگ بستر وایرلس به صورت Roaming Mesh از طریق رادیوهای وایرلس میکروتیک

 

راه اندازی هات اسپات میکروتیک مناسب اماکن عمومی نظیر بیمارستان ها، هتل ها، فرودگاه، آموزشگاه ها و مراکز پر رفت و آمد می باشد. از قابلیت های خاص هات اسپات میکروتیک موارد ذیل می باشد:
- ارتباط لایه دویی در حالتی که هات اسپات میکروتیک راه اندازی شده است قطع می باشد. به همین علت امکان ایجاد خرابکاری از طریق کاربرانی که به اینترنت متصل شده اند در بستر شبکه راه اندازی شده وجود ندارد.
- ارتباط اینترنت در حالت هات اسپات میکروتیک به صورت Web Proxy می باشد به همین علت قابلیت گزارش گیری کامل از سایت های بازدید شده توسط افراد مختلف در این حالت وجود دارد.
- امکان اتصال به انواع اکانتینگ ها نظیر IBSng یا سایر اکانتینگ ها وجود دارد.
- امکان مشخص کردن زمان و مجاز و حجم مجاز مصرف اینترنت برای کاربران اینترنت در حالت هات اسپات میکروتیک وجود دارد.
- در حالت هات اسپات میکروتیک امکان اتصال به Radius سرور جهت Authentication وجود دارد.


رادیو وایرلس های میکروتیک برای اتصال به صورت رادیویی جزو مناسب‌ترین تجهیزات از لحاظ امکانات، قیمت و کارایی می‌باشند. تجهیزات جدید میکروتیک از سری ac وایرلس که حداکثر سرعت در ارتباط رادیویی را دارا می‌باشد پشتیبانی می‌کنند.
کارشناسان فنی پردیس پارس برای به انجام رساندن بهترین خدمات به مشتریان دوره های تخصصی لازم را گذرانده و آماده انجام پروژه های مرتبط با نصب و کانفیگ کلیه تجهیزات میکروتیک می‌باشند.

نصب و کانفیگ کلیه تجهیزات میکروتیک شامل انواع روتر و رادیو توسط تیم فنی  شرکت پردیس پارس انجام می شود.

مشاوره، اجرا و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را با پردیس پارس تجربه کنید

درخواست مشاوره

Poem

دنیا همانیست که با افکارمان خلقش می‌کنیم، تغییری نخواهد کرد مگر با تغییر دادن افکارمان. آلبرت انیشتین

من به هیچ وجه اجازه نمی دهم که شرایط مرا ناامید کند. سه چیز لازم برای رسیدن به یک هدف با ارزش عبارت است از : کار ، استقامت و عقل سلیم. توماس ادیسون

بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش.  ویلیام شکسپیر 

هر موفقیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی است که مورد توجه و ستایش دیگران قرار نمی گیرد. برایان تریسی