تلفن تماس 02188327832

نحوه Discovery کردن هاست ها و Device ها در OpManager

در مقاله های آموزشی قبلی نحوه نصب نرم افزار مانیتورینگ شبکه OPManager و همچنین نحوه ساخت User تحت دامین  و همچنین تنظیمات مربوط به Credential رو به طور کامل توضیح دادیم و اشاره نمودیم که داشتن یک نرم افزار مانیتورینگ شبکه در بستر شبکه کمک فراوانی در پشتیبانی شبکه ما خواهد بود. در این قسمت از آموزش به نحوه Discovery  کردن سرورها و Device های زیرساختمون اشاره و نحوه پایش ابزارها رو توضیح خواهیم داد.

 

در قسمت قبلی اشاره کردیم که جهت اضافه کردن سرور ها و Device ها اعم از روتر و فایروال و... باید ابتدا تنظیمات مربوط به Credential را انجام دهیم. حال برای استفاده از این Credential ها برای Discovery، بعد از لاگین به کنسولOpManager از قسمت Admin گزینه Discover Device را انتخاب کرده و رنج IP مورد نظر و نوع Credential  را انتخاب کرده و Discover می کنیم.

حال برای Discover کردن سرورهای مجازی (vSphere) کافیست از Credential مربوط به خودش در تب Virtualization  قسمت Add VMware Host رو انتخاب و IP هاست مورد نظر را زده و Discover کنیم.

نکته : اگر در شبکه ما vCenter وجود داشته باشد  Credential که برای هاست ها ایجاد کرده بودیم را در vCenter می سازیم و بجای وارد کردن هاست، آدرس vCenter را اضافه می کنیم تا کل زیر ساخت مجازی را Discover کند.

 

جهت سهولت در مانیتورینگ شبکه بهتر است موارد مهم را در صفحه اصلی قرار دهیم تا همیشه در معرض دید باشند.

برای اعمال تغییرات گفته شده ابتدا در صفحه اصلی طبق شکل زیر Action و Add Widgets را زده و سپس  Widgets های مورد نظر را  انتخاب میکنیم که بنده چند مورد را انتخاب نموده و در صفحه اصلی خودم با Drag & Drop به صورت زیر مرتب کرده و مانیتور می نمایم.

به ترتیب گفته شده می توانیم Widget های مد نظر را به صفحه اصلی اضافه کرده و مانیتور کنیم. اگر یه نگاهی هم به تب  Virtualization بیندازیم می توانیم  وضعیت Host های خود را نیز مشاهده نماییم.

 

 

 

 

 

 

پردیس پارس

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت شرکت توسعه ارتباطات پردیس پارس محفوظ است.
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.
سازمان فناوری اطلاعات ایران

پروانه فعالیت در حوزه خدمات فنی افتا
شماره پروانه: ITO-NAMA-TS-0310

logo-samandehi
No Internet Connection