ایمیل سرور و رفع خطای 451 4.4.0 DNS Query Failed

جدول سرفصل محتوا ایمیل سرور و رفع خطای 451 4.4.0 DNS Query Failed

در مقالات قبلی در مورد نصب و راه اندازی ایمیل سرور، ارتقاء ایمیل سرور از Exchange 2003 به Exchange 2013 و نصب Exchange 2016 ارائه مطلب نموده ایم. در این مقاله قصد آموزش رفع یک مشکل در ارسال ایمیل از Exchange 2010 را داریم. شرکت پردیس پارس به صورت تخصصی خدمات نصب و راه اندازی ایمیل سرور خصوصاً نرم افزار پرقدرت کمپانی مایکروسافت یعنی Exchange Server را توسط تیم فنی آموزش دیده ارائه می دهد. سایر خدمات تیم فنی پردیس پارس در حوزه ایمیل سرور شامل: نصب و راه اندازی ایمیل سرور، نصب Exchangeخدمات طراحی و راه اندازی شبکه با پردیس پارس – پردیس پارس (pardispars.com) Server نسخه 2010 و 2013 و 2016، آپگرید ایمیل سرور از نسخه های قدیمی به جدید، کانفیگ Exchange Server و پشتیبانی از ایمیل سرورهای موجود در شبکه های کامپیوتری مشتریان می باشد.

ایمیل سرور و رفع خطای 451 4.4.0 DNS Query Failed

شاید برای شما پیش آمده باشد که در ارسال ایمیل به بعضی از دامینها توسط ایمیل سرور شما صورت نمی گیرد. این ایمیل ها در صف ارسال Exchange Server قابل مشاهده هستند. وقتی که وارد قسمت Queue Viewer می شویم می بینیم که تعدادی ایمیل با خطای “451 4.4.0 DNS query failed” وجود دارند. 

جالب این است که وقتی نام این دامینها را Query میگیریم به درستی Resolve شده و MX Record های مربوطه را نمایش می دهند. حتی از طریق telnet نیز به راحتی می توانید پورت 25 دامین مقابل را چک کنید. در این حالت وقتی که یک Send Connector مستقل برای این دامین خاص ایجاد کنید و ایمیل های ارسالی به این مقصد را به صورت Smart Host به IP طرف مقابل وصل کنید، ایمیل ها ارسال خواهند شد اما از طریق DNS Lookup همچنان با مشکل روبر هستیم.

خب پس راهکار رفع مشکل خطای ارسال 451 4.4.0 DNS Query Failed چه می باشد؟

برای رفع این مشکل وارد کنسول مدیریت Exchange Server شده و از تنظیمات مربوط به Send Connector گزینه “Use the External DNS Lookup settings on the transport server” را تیک بزنید.

ایمیل سرور رفع خطا


گرچه هیچگونه مشکلی در DNS Server شما وجود ندارد و همچنین مشکلی در ایمیل سرور شما نیست اما از طریق این کار تنظیمات مربوط DNS روی Interface سرور شما برای NSLookup به درستی کار خواهد کرد.

ایمیل سرور رفع خطا

بعد از ایجاد این تغییرات و Restart نمودن سرویس MSExchangeTransport ارسال ایمیلها به آن دامینها به درستی انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *