مقالات آموزشی پردیس پارس

برای اطلاع از اضافه شدن جدیدترین مقالات و آموزش ها می توانید عضو کانال تلگرام پردیس پارس شوید.

 

S.M.A.R.T چیست؟

S.M.A.R.T چیست و چگونه کار میکند؟
S.M.A.R.T مخفف Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology است و اولین بار توسط شرکت IBM ابداع گردیده است. هدف از بوجود آوردن این سیستم، مانیتور وضعیت دیسک با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های مختلف (سنسورها) است. برای مثال یک هارد دیسک ATA ممکن است حداکثر تا 30 مقدار بگیرد که به این مقادیر ویژگی یا attributes گفته می‌شود. ATA اینترفیسی است که هارد را به مادربورد متصل کرده و عملا یک تکنولوژی قدیمی محسوب می‌شود. بعضی از این ویژگی‌ها به صورت مستقیم و بعضی به صورت غیرمستقیم بر روی وضعیت سلامت و سایر اطلاعات آماری دیسک تاثیر می‌گذارند.

ادامه مطلب

آشنایی با اسکای لاین VMWare Skyline

مشتریانی که کسب وکار آنها از اهمیت بالایی برخوردار است معمولا از زیرساخت های VMware استفاده میکنند. در دسترس پذیری و آپ تایم بودن سرویس ها به همراه عملکرد سیستم در بهینه ترین حالت ممکن برای آنها حیاتی است. در این شرایط زیرساختی مهیا میگردد که دستیابی به عملیات بهره‎وری و کاهش ریسک و تداوم تجارت بخوبی صورت پذیرد. این مشتریان انتظار دارند اصلاحات محیطی به سرعت صورت پذیرفته و آنالیزهای مفید مشکلات را از قبل شناسایی نمایند.

ادامه مطلب

دانلود کتاب آموزشی فورتی آنالایز به زبان فارسی

معرفی کوتاهی از فورتی آنالایزر:

فورتی آنالایزر ابزاری برای جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و آنالایز لاگ‌ها بوده که با چشم‌اندازی عملیاتی ساخته شده است. این دستگاه به سازمان شما این قابلیت را می‌دهد که بینش کافی در مورد تهدیدات امنیتی را بدست آورد همچنین خطرات سطوح حمله مشخص شده و می‌توانید اقداماتی را به صورت خودکار تعریف نمایید. مجموعه‌ای جامع از گزارش‌ها با قابلیت سفارشی‌سازی برای شما ایجاد می‌گردد. شرکت پردیس پارس که در زمینه راه اندازی شبکه، خدمات شبکه، پشتیبانی شبکه، مجازی سازی شبکه و مجازی سازی دسکتاپ تجربه و سوابق درخشانی دارد، مفتخر است که برای اولین بار در ایران و با همت آقای مهندس اشکان پزشکی ترجمه آموزش این تجهیز مهم را در اختیار شما قرار دهد.

ادامه مطلب

معرفی نرم افزار HP Data Protector

از آنجا که امروزه تمامی هدف فناوری اطلاعات در راستای ارائه صحیح خدمات به مشتری ها می باشد، مدیریت متمرکز سیستم ها و برنامه های کاربردی وابسته به آن بسیار حائز اهمیت است. از این رو، بازگردانی سرویس های فناوری اطلاعات در یک بازه زمانی منطقی به هنگام بروز مشکلات از اولویت بالایی برخوردار می باشد. در همین راستا، معیارهایی از قبیل بازیابی نقطه مورد نظر (RPO) و زمان بازیابی مورد نظر (RTO) با مفهوم Availability کسب و کارها گره خورده است. در این زمینه، نرم افزارها و راهکارهای بسیاری وجود دارند که هر کدام از قابلیت ها متفاوتی بر خوردارند.

ادامه مطلب

راه اندازی فایل کلاد در شبکه

امروزه سرویس های زیادی مثل iCloud و Dropbox در دنیای مجازی ما وجود دارند. اضافه شدن اسم های جدید که در این زمینه فعالیت می‌کنند دیگر هیجان سابق را برای کاربران نداشته و همه می‌دانیم که با ثبت اطلاعاتمان در این سرویس ها می‌توانیم از امکاناتی مثل ذخیره سازی دیتاها در محیط ابری استفاده نماییم. تیم فنی پردیس پارس نیز از این مجال استفاده کرده و در این آموزش به شما یاد خواد داد که چگونه ذخیره‌ساز ابری خود را راه اندازی و استفاده کنید. راه اندازی شبکه، خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه نیز از تخصص هایی است که می توانید بر روی توان تیم فنی پردیس پارس حساب باز کنید.

ادامه مطلب

راه اندازی Disaster Plan از طریق نرم افزار Veeam

در مقالات قبلی در خصوص معرفی نرم افزار Veeam Backup & Replication و قابلیتهای آن صحبت کردیم و شما را از اهمیت بکاپ گیری در سایت پردیس پارس باخبر نمودیم. در مقاله اول و مقاله دوم در خصوص بازگرداندن بکاپ از نرم افزار Veeam که توسط مهندس نوری زاده تهیه شده بود به سخن پرداختیم و در مقاله سوم درخصوص روشهای بکاپ گیری که توسط مهندس سلیمانی تهیه شده بود با شما صحبت کردیم. اکنون پا را فراتر میگذاریم و به بحث راه اندازی Disaster Plan می پردازیم. شرکت پردیس پارس طیف گسترده ای از خدمات شبکه را با پشتیبانی شبکه به شما ارائه می‌کند.

ادامه مطلب

مشاوره، اجرا و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را با پردیس پارس تجربه کنید

درخواست مشاوره

Poem

دنیا همانیست که با افکارمان خلقش می‌کنیم، تغییری نخواهد کرد مگر با تغییر دادن افکارمان. آلبرت انیشتین

من به هیچ وجه اجازه نمی دهم که شرایط مرا ناامید کند. سه چیز لازم برای رسیدن به یک هدف با ارزش عبارت است از : کار ، استقامت و عقل سلیم. توماس ادیسون

بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش.  ویلیام شکسپیر 

هر موفقیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی است که مورد توجه و ستایش دیگران قرار نمی گیرد. برایان تریسی