• Suppoert2
  • 001

راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه معمولاً به انجام اقدامات اولیه جهت شکل‌گیری بستر شبکه گفته می‌شود. اقداماتی نظیر طراحی و اجرای زیرساخت شبکه، طراحی و اجرای اتاق سرور، در مقیاس های بزرگتر طراحی و آماده سازی دیتاسنتر و سایر فعالیتهایی که از مشتقات آن می‌باشد.

 

طراحی و اجرای زیر ساخت شبکه با پردیس پارس


خدمات شبکه | پشتیبانی شبکه | مجازی سازی شبکه

 

از دیدگاه پردیس پارس به عنوان مجری خدمات شبکه، راه اندازی شبکه شامل یک سری فرآیندهای تعریف شده است که منتهی به ایجاد یا ارتقاء یک شبکه کامپیوتری می‌شود. این فرآیندها شامل بررسی زیرساخت شبکه، تجهیزات موجود شبکه و یا تجهیزات مورد نیاز، بررسی ابعاد شبکه، طراحی پلن مناسب، بررسی هزینه‌های مربوطه، زمان مورد نیاز برای انجام پلن و آینده نگری برای نگهداری بستر راه اندازی شده می‌باشد.

بیشتر فعالیتهای راه اندازی شبکه مربوط به زیرساخت شبکه می‌باشد. مثلاً در نظر گرفتن ابعاد شبکه از لحاظ تعداد شعب، تعداد واحدهای کاری و تعداد کاربران شبکه، طراحی و انتخاب بهترین نحوه ارتباط بین شعب، بررسی و انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای استفاده در شبکه، بخشی از فعالیت های مربوط به زیر ساخت شبکه است.

طراحی پلن و راه اندازی شبکه برای شبکه های بزرگ نیازمند تشکیل یک گروه متشکل از تخصص‌های مختلف می‌باشد. نتیجه این هم‌فکری و آنالیز مناسب می‌تواند ایجاد یک شبکه کامپیوتری ایده آل را رقم بزند. تیم پردیس پارس با بهره‌گیری از تجارب و تخصص همکاران خود سعی بر ارائه راهکارهای مناسب در زمینه راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری دارد. 

به‌طور کلی خدماتی که در زمینه راه اندازی شبکه توسط تیم فنی پردیس پارس ارائه می‌شود به شرح زیر است:

- زیرساخت شبکه


 کلیه خدمات مربوط به ترانکینگ و کابل کشی شبکه
 مرتب‌سازی اتاق سرور، نصب و آرایش رک
 لیبل گذاری Node های شبکه
نصب و آرایش پچ پنل

- ارائه تجهیزات شبکه


تهیه و ارائه کلیه تجهیزات شبکه شامل انواع سرور، انواع سوئیچ و روتر
ارائه کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ، سیستم های All on One
ارائه تجهیزات تین کلاینت و زیرو کلاینت
ارائه انواع رک دیواری و ایستاده

- کانفیگ تجهیزات شبکه


کانفیگ کلیه تجهیزات Manageable در شبکه نظیر انواع سوئیچ، روتر، فایروال
ارائه کلیه خدمات لایه دو شبکه با تجهیزات سیسکو
کانفیگ VALN, VTP, Port Security, STP, Access List, Ether Channel در سوئیچ‌های سیسکو
کانفیگ کلیه تجهیزات میکروتیک نظیر انواع سوئیچ، روتر و رادیو وایرلس‌های میکروتیک

- ارتباط بین شعب


برقراری ارتباط بین شعب به صورت Point to Point از طریق رادیو وایرلس‌های میکروتیک
برقراری ارتباط بین شعب از طریق MPLS مخابرات با تجهیزات میکروتیک
برقراری ارتباط بین شعب از طریق اینترنت با تجهیزات میکروتیک

 

شرکت پردیس پارس جهت تکمیل خدمات خود امکان تهیه و تامین تجهیزات لازم برای مشتریان عزیز را فراهم نموده است.

 

راه اندازی شبکه کامپیوتری با پردیس پارس

 

معرفی انواع سرورها

سرورها در دو گونه رکمونت (Rack-mount) و تاور (Tower) می‌باشد. سرورهای رکمونت همان‌طور که از اسم آن مشخص است جهت قرارگیری در رک طراحی شده‌اند. همچنین این سرورها، سرورهای قدرتمندتری نسبت به سرورهای تاور می‌باشند.

سرورهای تاور از لحاظ ظاهری مانند کیس‌های معمولی می‌باشد. این سرورها دارای محدودیت هایی از لحاظ پشتیبانی میزان پردازنده، رم و هارد می‌باشند. برای مجموعه‌های کوچک این سرورها بسیار عالی است؛ چرا که به نسبت سرورهای رکمونت قیمت بسیار پایین‌تری دارند.

کمپانی HP یکی از بزرگترین تولید کنندگان سرور در دنیا می‌باشد.

سری HP DL360, DL380, DL580, DL320 از معروف‌ترین مدل‌های سرورهای رکمونت کمپانی HP می‌باشد.

سری ML310, ML350, ML570 از معروف‌ترین مدل های سرورهای تاور کمپانی HP می‌باشد.

 

تجهیزات شرکت سیسکو

شرکت سیسکو در سال 1984 توسط دو دانشجو شروع به فعالیت نمود. شرکت سیسکو اولین شرکت تولید کننده روتر نبود؛ اما اولین شرکتی بود که چند پروتکل را کنار یکدگیر پشتیبانی می‌نمود. یکی از شرکتهای خریداری شده توسط سیسکو، شرکت لینک سیز (LinkSYS) می‌باشد که در زمینه تولید تجهیزات شبکه‌های کامپیوتری، یکی از بهترین برندها محسوب می‌شود.

شروع کار سیسکو با تولید روتر بود اما در حال حاضر تجهیزات متنوعی از جمله انواع سوئیچ، انواع فایروال، تجهیزات تماس صوتی دیجیتال (VoIP) و رادیوهای وایرلس می‌باشد.

سوئیچ های لایه دو و سه، روترها، فایروال‌ها و Call Center ها از تجهیزات کمپانی سیسکو می‌باشد.

با میکروتیک آشنا شویم

در چند سال اخیر تجهیزات میکروتیک سهم بسیار زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. راحتی کار با روترها و رادیو‌های میکروتیک و قیمت بسیار مناسب آن باعث افزایش روز افزون این تجهیزات در شبکه های کامپیوتری شده است و راه اندازی شبکه را آسان نموده است.

شرکت میکروتیک توسط دو دانشجو تاسیس گردید. از ابتدا به صورت یک سیستم عامل بر پایه لینوکس بود که همچنان امکان نصب این سیستم عامل بر روی سرورها وجود دارد. هدف این شرکت ارائه تجهیزاتی هم‌رده با تجهیزات سیسکو با قیمت ارزان‌تر بود که در این زمینه موفق بودند. در حال حاضر تجهیزات میکروتیک در بسیاری از کشورهای دیگر نیز جزو برندهای پراستفاده می‌باشد.

 هات اسپات، پشتیبانی از کلیه استانداردهای وایرلس، انواع پروتکل‌های روتینگ، امکان Radius، QoS،Queue  بخشی از امکانات تجهیزات میکروتیک می‌باشد.

مجازی سازی دسکتاپ

زیرو کلاینت کاملا متفاوت با تین کلاینت می‌باشد. زیرو کلاینت کاملا وابسته به سرور می‌باشد. در واقع زیرو کلاینت دارای هیچ‌گونه هارد‌دیسک و رم نمی‌باشد. زیرو کلاینتها عموما دارای پردازندهای خاص از نوع ASICS است که برای فعالیت‌های خاصی تهیه و تولید شده‌اند. یک سیستم عامل لینوکسی ارتباط زیرو کلاینت را با سرور برقرار می‌کند. این ارتباط بسته به نوع زیرو کلاینت می‌تواند به صورت PCoIP یا ترمینال سرویسی و یا سیتریکسی باشد.

پردیس پارس به عنوان مجری راه اندازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و خدمات مجازی سازی، امکان ارائه انواع تین کلاینت و زیرو کلاینت و همچنین ارائه خدمات مربوط به راه‌اندازی این تجهیزات را نیز دارد.

قابلیتهای کامل زیروکلاینت در کنار محصولات VMware به صورت Desktop Virtualization قابل استفاده است.

مشاوره، اجرا و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را با پردیس پارس تجربه کنید

درخواست مشاوره

Poem

دنیا همانیست که با افکارمان خلقش می‌کنیم، تغییری نخواهد کرد مگر با تغییر دادن افکارمان. آلبرت انیشتین

من به هیچ وجه اجازه نمی دهم که شرایط مرا ناامید کند. سه چیز لازم برای رسیدن به یک هدف با ارزش عبارت است از : کار ، استقامت و عقل سلیم. توماس ادیسون

بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش.  ویلیام شکسپیر 

هر موفقیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی است که مورد توجه و ستایش دیگران قرار نمی گیرد. برایان تریسی